Форум приватних шкіл та конференція незалежних шкіл Європи

12 грудня відбувся V Всеукраїнський форум приватних навчальних закладів та II Міжнародна конференція незалежних шкіл Європи «Розмаїття в освіті – яка школа потрібна Україні?». Заходи відбувалися у Міському Будинку вчителя. Почесними гостями форуму були Голова Київської міської організації Партії регіонів Леонід Новохатько та Голова Солом’янської районної організації Партії регіонів, народний депутат України Максим Луцький.

«Сьогодні київська влада з усіх сторін підтримує приватні навчальні заклади. Ми розробили цілу програму», — розпочав Леонід Новохатько.

«Наведу Вам статистику:

У Бельгії, поряд з мережею офіційних закладів середньої освіти, тобто тих, які утримуються за рахунок держави, існує досить незначна кількість приватних шкіл.

У Франції таких установ значно більше. Вони складають більше 30% від усієї кількості шкіл.

У Нідерландах дві третини шкіл знаходяться у приватній власності, але їх фінансування здійснюється державою. Держава забезпечує підтримку приватних навчальних закладів через те, що це значно підвищує загальний рівень освіти.

На сьогоднішній день необхідно, щоб кількість приватних шкіл в Україні складала 1 відсоток від загальної кількості загальноосвітніх закладів.

Саме тому ми зобов’язані реформувати української систему освіти, щоб дійсно наблизити її до європейських стандартів» — повідомив Леонід Новохатько.

У рамках форуму відомі культурологи, соціологи, лідери освіти України, громадські діячі та міжнародні експерти шукали відповіді на питання:

  1. Освіта як Майбутнє. Яка освіта насправді потрібна Україні?
  2. Розмаїття в освіті — світова тенденція й українська реальність. Чи здатна Україна відмовитися від авторитаризму в освіті?
  3. Кому і навіщо потрібна приватна школа?
  4. Що означають поняття «свобода в освіті» і «право вибору освіти»?
  5. Скільки коштує «безоплатна» освіта? Реальна вартість розмаїття в освіті.
  6. Правова, економічна та громадська підтримка нової школи.

Під час форуму Максим Луцький повідомив, що Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти найближчим часом провести виїзне засідання щодо реформування дошкільної та загальної середньої освіти і недержавних навчальних закладів.

«Сьогодні ми дуже зацікавлені знайти баланс між державною і приватною формою власності», — підкреслив народний депутат.

Голова Комітету запропонував освітянам долучитися до роботи і сформувати конкретні законодавчі ініціативи стосовно врегулювання діяльності навчальних закладів недержавної форми власності.

«Ми сьогодні системно займаємося реформуванням освіти в цілому. І це стосується не лише вищої школи, профтехосвіти, а і, звичайно, реформи шкільної освіти. Тому що без реформи загальної середньої освіти говорити про підвищення освіти і у вищій школі просто неможливо», — переконаний М.Луцький.

Форум організовано громадськими організаціями Агенцією розвитку освітньої політики та Асоціацією приватних закладів освіти Києва за підтримки Національної Академії педагогічних наук України, Головного управлінням освіти і науки КМДА, низки громадських організацій та Ради незалежних шкіл Європи, яка об’єднує національні асоціації приватної та альтернативної освіти 23 країн Європи.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *