Школа XXI сторіччя

«Розмаїття в освіті – яка школа потрібна Україні?» – таку назву мали II Міжнародна конференція за участю незалежних шкіл Європи та V Всеукраїнський форум приватних навчальних закладів, що проходили 12 грудня в міському Будинку вчителя. Метою заходу, який відбувся за підтримки Асоціації приватних закладів освіти міста Києва спільно з Асоціацією керівників шкіл міста Києва, УСПП та іншими громадськими організаціями, був пошук оптимальних шляхів розв’язання проблем сучасної української освіти. Серед запрошених – народні депутати України, фахівці Академії педагогічних наук, депутати Київради, представники Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, а також громадських організацій. З міжнародних фахівців з питань освіти був присутній заступник голови правління Ради незалежних шкіл Європи Пер Крістенсен з (Данія).

У кожної нації є своє розуміння того, що являє собою приватна освіта як альтернатива державній. Відповідь на запитання «яка освіта потрібна нашому суспільству?» запропонував V Всеукраїнський форум приватних навчальних закладів. Що являє собою приватна освіта? Це інноваційні умови навчання та виховання, запровадження нових форм і методів навчання, забезпечення індивідуального підходу до кожної дитини, впровадження нових предметів, оновлення змісту освіти. Нині в столиці функціонують 45 приватних навчальних закладів. За словами начальника Головного управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації Віри Горюнової, все краще, що має світова приватна освіта, активно використовується у приватних школах столиці.

З-поміж загальної кількості 204 середніх навчальних закладів України на конференції були присутні делегати 132 українських приватних шкіл. Крім пленарних засідань, на яких обговорювали такі ключові питання, як переосмислення освіти XXI сторіччя та яка саме школа потрібна Україні, відбулися засідання за секціями. Родзинкою форуму стала виставка здобутків приватних шкіл усіх регіонів України.

Гретта МАРАХОВСЬКА (джерело)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *