В Україні пропонують у школах викладати курс “Фінансова грамотність”

Загальноосвітні навчальні заклади з нового навчального року матимуть змогу обирати новий для викладання курс – “Фінансова грамотність”. Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України “Про курс за вибором для загальноосвітніх навчальних закладів “Фінансова грамотність”, розісланому усім управлінням освіти облдержадміністрацій нашої країни.

Курс “Фінансова грамотність” розроблений науковцями Університету банківської справи Національного банку України (УБС НБУ) з метою виховання освіченого фінансового споживача та підготовки його до взаємодії з існуючою фінансовою системою. Пропонований курс забезпечено навчальною програмою, робочим зошитом для учня та навчальним посібником, які схвалені комісією з економіки Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах.

За словами радника ректора УБС НБУ Тамари Смовженко, курс “Фінансова грамотність” орієнтований на вироблення практичних вмінь, навичок та компетенцій, а не просто отримання суто теоретичних знань. Навчальний матеріал розрахований на викладання протягом всього навчального року – 30 уроків.

“Пілотне” викладання курсу “Фінансова грамотність” уже проводиться протягом другого семестру 2011/2012 навчального року, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. До експерименту долучені 13 шкіл, ліцеїв та коледжів з 5 регіонів України. Пілотом охоплено понад 550 учнів 10-х класів. Після завершення експерименту його результатом буде доопрацювання навчально-методичних посібників та навчальної програми курсу – протягом літа 2012 року.

Джерело: osvita.org.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *