Чи є перспектива у комп’ютерного оцінювання шкільних творів?

Дослідники з університету Акрона (штат Огайо, США) виявили, що дев’ять програмних продуктів, які автоматично оцінюють шкільні твори, ставлять такі самі оцінки, як і викладачі


Не зважаючи не те, що більшість вчителів давно плекали надію позбутися роботи з перевірки сотень творів своїх учнів, до недавнього часу розробка таких програмних продуктів відносилась до фантастики. Поштовхом для американських розробників стало те, що в 2005 році в США включили обов’язкове написання твору до вступних іспитів. Це призвело до зміни шкільних програм, і сьогодні кількість письмових завдань для дітей усіх класів стала більшою ніж будь-коли. Враховуючи кадрові скорочення через брак бюджетних коштів в освітній сфері, комп’ютерне оцінювання може значно зменшити навантаження на викладачів.

Виходячи з цього, Морган та Марк Шерміси, професори з університету Акрона, вирішили влаштувати серйозну перевірку програмним продуктам, представленим на ринку. Під час тесту, до програм було завантажено 16000 творів, за які вже були виставлені оцінки викладачами. Результати тесту показали, що декілька програм виставили оцінки, що несуттєво відрізняються від тих, які поставили викладачі.

У тестуванні брали участь програми дев’яти розробників, які разом охоплюють 97% ринку США. Спочатку було проведено налаштування програмного забезпечення, під час якого були задані зв’язки між оцінками творів вчителів та параметрами з граматики та орфографії. Далі, програми виставили оцінки решті творів самостійно.

Морган Шерміс стверджує, що оцінки комп’ютерних програм були статистично ідентичні тим, які ставлять викладачі. Це говорить, що сьогоднішнє програмне забезпечення значно вдосконалилося, порівнюючи з першими аналогами.

Викладач Масачусетського технологічного інституту, Лесь Перельман не здивований такими результатами. Навпаки, він стверджує що не потрібно вигадувати велосипед, оскільки технологічна основа для таких програм давно існує і вже використовується більшістю користувачів персональних комп’ютерів в програмі Microsoft Word. Перельман вважає, що іншим розробникам навряд чи вдасться розробити більш досконалий текстовий процесор для цих цілей.

З іншої сторони, хоча перевірка граматики в цій програмі виконана на досить високому рівні, вона залишається далеко не ідеальною. Перельман стурбований, що розповсюдження таких програм, зрештою може призвести до того, що люди почнуть підлаштовуватись під невірне “машинне написання”.

“Це призведе до кращої узгодженості (між людьми та машинами), але навряд чи люди почнуть краще писати”, – каже він.

Натомість Джефф Пенс, який викладає англійську мову в середній школі в Кантоні, штат Джорджія, вже використовує програмне забезпечення для оцінювання робіт своїх 120 учнів. Він визнає наявність недоліків програмних інструментів, але в той же час звертає увагу на недоліки в оцінюванні робіт перевантаженими вчителями.

“Я знаю, що перевіряючи шістдесят третій твір поспіль, я далеко не такий ретельний, прискіпливий та уважний як на перших трьох”, – говорить Джефф.

Значна частина вчителів погоджується з Пенсом і вважає, що з неминучим зростанням обсягів роботи по перевірці творів їм здатні допомогти лише комп’ютери. Наразі, широке впровадження програмного забезпечення з оцінювання творів в США заплановано на 2014 рік.

Джерело: Оsvita.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *