Прес-анонс: ЧОМУ УКРАЇНСЬКА ШКОЛА ЗАГРОЖУЄ УКРАЇНСЬКІЙ ДЕРЖАВІ?

 Завантажити прес-анонс в форматі PDF

Асоціація приватних закладів освіти міста Києва10 грудня 2012 року в Києві відбудеться VІ-й Всеукраїнський відкритий освітній форум. Цьогорічна тема : «Шкільна освіта в контексті національної безпеки: український вимір».

Місце і час проведення: 1000 – 1800., Київський Будинок Учителя, вул. Володимирська, 57;10.12.2012 р.

За кілька днів розпочне роботу новий Парламент, куди увійшли різні політичні сили з різними поглядами на майбутнє держави. Разом з ризиками продовження хаотичного реформування освіти це дає й надію на узгодження ролі і місця школи в розвиткові держави. Освіта – не місце політичних протистоянь, а необхідність консолідації сил. Форум є громадською ініціативою спроби такої консолідації, платформою для зустрічі народних обранців з активною частиною громадянського суспільства – освітянською спільнотою, науковцями, представниками батьківських організацій, міжнародними експертами, журналістами.

Головна мета форуму – змусити обраних парламентарів включити порятунок української школи в пріоритети роботи майбутньої Верховної Ради і виробити єдиний спільний план дій. Адже сьогодні українська школа перебуває в стані глибокої кризи: матеріально-технічна база закладів освіти та якість навчально-виховного процесу не відповідають сучасним потребам особистості, суспільства, держави; демографічні та фінансові чинники спонукають до закриття шкіл; затримується виплата мізерно низьких зарплат вчителів, а через неузгодженість законодавчої бази унеможливлюється ефективна участь батьків і громадянського суспільства у розвитку школи; порушуються конституційні гарантії на безоплатну освіту, права дитини та свободу вибору освіти, що загрожує національним інтересам, конкурентоспроможності держави і громадянина.

Як проходитиме форум? Обрано формат громадсько-політичного діалогу:

« Як рятувати українську школу: політики проти експертів і батьків».

Експерти Української Освітньої Платформи проаналізували програму кожної з політичних сил та підготували до них однакові питання щодо головних напрямків розвитку шкільної освіти (свобода вибору в освіті; що означає державно-громадське партнерство; чи потрібна Україні приватна школа; чи можливе  запровадження автономії школи й принципу «кошти йдуть за дитиною» та ін .

Кожній політичній силі запропоновано визначити уповноваженого представника, який зможе взяти участь у роботі Форуму та донести до громадськості партійну позицію. Після кожної партійної презентації  передбачаються також відповіді політиків на запитання учасників форуму, рефлексивні виступи експертів та  пропозицій до проекту спільних дій.

Журналісти можуть взяти участь і задати питання як під час роботи форуму, так і впродовж прес-конференції. Прес- конференція за участю народних депутатів та експертів відбудеться о 1300 – 1400  .

Що є результатом роботи Форуму?

Буде вироблено:

1) громадський запит на Порядок денний для новобраного Парламенту  та профільного комітету щодо  пріоритетності шкільної освіти;
2) відозва та звернення до Президента України, Парламенту та Уряду України щодо особливої ролі шкільної освіти в забезпеченні національної безпеки і державності.

Регламент роботи форуму:

  • 1000 до 1400  Політичний погляд на формування плану розвитку шкільної освіти. Презентації освітніх програм 5 парламентських партій та їх оцінка експертами і батьками.
  • 1400 до 1500   – Прес-конференція за участю лідерів політичних сил та освітянських організацій
  • 1500 до 1800 Громадянський погляд: «Державно-громадське партнерство в освіті як шлях подолання суспільної та економічної кризи». Виступи громадських діячів, міжнародних експертів, зокрема керівників Асоціації незалежних шкіл Європи (Данія, Польща), та учасників форуму.

 

Форум ініціює і проводить УКРАЇНСЬКА ОСВІТНЯ ПЛАТФОРМА, громадський рух, який розпочався під час IV освітнього форуму в 2010 р. і об’єднує  більшість авторитетних громадських організацій освітянської спільноти, зокрема Асоціацію керівників шкіл України, Агенцію з розвитку освітньої політики, Міжнародний педагогічний «Партнер-клуб», Асоціацію приватних навчальних закладів м. Києва, Лігу культури та ін. 

Прохання повідомити про свою участь та зареєструватися у координатора Форуму до 10.12.2012р.:
Олексюк Світлани Валентинівни +38-095-566-02-01, educol@ukr.net,
Деталі на сайті : www.privateschools.org.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *