Звернення до керівників приватних загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів України

Звернення до керівників приватних загальноосвітніх
та дошкільних навчальних закладів України

(завантажити PDF)

ШАНОВНІ КОЛЕГИ

Запрошуємо вас взяти участь у робочій нараді керівників приватних загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів мм. Києва, Запоріжжя, Дніпра, Львова, Маріуполя, Одеси, Сум, Харкова та ін. з нагальних завдань та проблем функціонування та розвитку приватної загальної середньої та дошкільної освіти в Україні в рамках щорічного Всеукраїнського форуму приватної освіти, яка відбудеться 12 грудня 2016 року з 10.00 до 18.00 у приміщенні Київського міського будинку вчителя (вул. Володимирська 57, аудит.308).

Приватні школи завжди були на «передовій» у розвитку освіти України, формуванні сучасних інноваційних та інвестиційних моделей сучасної освіти, запровадженні новітніх освітніх технологій.

Місія приватних шкіл демократичної країни полягає в побудові дієвого громадянського суспільства, за принципами якого створюється і функціонує будь-яка приватна школа. На цьому шляху необхідне, як зазначено в Національній стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки, налагодження ефективного діалогу та партнерських відносин організацій громадянського суспільства з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, використання різноманітних форм демократії участі в забезпеченні сталого розвитку суспільства і держави. Для проведення такого діалогу і формування спільної узгодженої освітньої політики в Україні провадить свою діяльність громадський рух «Українська Освітня Платформа», раз на три роки організовується Міжнародний освітній форум, одними з ініціаторів яких є лідери приватної освіти, створені й активно діють Асоціації приватних закладів освіти міст, діє щорічний Всеукраїнський форум приватної освіти, в рамках якого відбудеться запропонована робоча нарада 12 грудня.

До участі в нараді запрошені керівництво Міністерства освіти і науки України та керівництво столичної освіти.

До обговорення, формування зауважень та пропозицій пропонуються:

  • Законопроект «Про освіту» (проголосований у першому читанні; йде підготовка до другого читання)

  • Концепція «Нова українська школа»

  • Законопроект щодо внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту» (щодо розширення можливостей для створення та діяльності дошкільних навчальних закладів різних форм власності)

  • Підготовка законопроекту про загальну середню освіту на базі нового базового закону «Про освіту» та концепції «Нова українська школа»

  • Проект нових Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладами освіти

  • Удосконалення Порядку державної атестації дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів

  • Взаємовідносини приватних закладів освіти й органів контролю

  • Формування нових органів громадської активності (спілка, робочі групи, портал тощо) узгодження спільних позицій та координації спільних дій в адвокації та лобіюванні інтересів приватної загальної середньої та дошкільної освіти, продукуванні та презентації кращих ідей у реформуванні та розвитку системи освіти України.

Шановні колеги, у важкий для країни час саме від спільних узгоджених зусиль залежить не тільки доля приватної освіти в Україні, але й доля самої країни. Ми повинні втілити в реальне життя основоположний принцип педагогіки: наслідуються не слова, а справи та вчинки. Ми є безпосереднім прикладом для наших учнів, яким розбудовувати країну та створювати краще життя, а отже ми повинні врешті-решт навчитися захищати право в Україні та користуватися вже задекларованими правами і гарантіями, не тільки нести відповідальність за власну діяльність, але й закликати до відповідальності за виконання наданих повноважень владу всіх рівнів.

Впевнені, що тільки спільними зусиллями ми можемо продемонструвати і затвердити гідне місце приватної освіти в загальній системі освіти України, зберегти за приватною освітою роль локомотива сучасних необхідних перетворень в країні і прикладу для наслідування.

У програмі:

1000 до 1100 – Реєстрація учасників та неформальне спілкування

1100 до 1300 – Моніторинг стану приватної загальної середньої та дошкільної освіти в регіонах України

1300 до 1430 – Обід (+ неформальне спілкування)

1430 до 1600 – Круглий стіл з питань подальшого розвитку приватної загальної середньої та дошкільної освіти України

1600 до 1700 – Робочі групи з формування узгоджених пропозицій до системи нормативно-правових актів

1700 до 1800 – Підведення підсумків та прийняття угоджених пропозицій до влади

Про можливість вашої участі просимо повідомити координаторів:

Гребешкова Світлана Михайлівна

+38-044-560-96-58

triumf-1991@mail.ru

Гредінарова Олена Михайлівна

+38-050-341-94-40

elena_eidos@mail.ru

Почесний Президент ГО «Асоціація приватних закладів освіти м. Києва» Л.І.Паращенко

Директор ГО «Асоціація приватних закладів освіти м. Києва» О.М.Мовчун

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *