Лист до Комітету з питань освіти, науки та інновацій

Щодо очікувань приватних закладів освіти 
від прийняття Закону України 
«Про повну загальну середню освіту»

Вельмишановні народні депутати!

Україна має віковічну традицію приватного шкільництва (Острозька, Львівська школи-братства; колегіум Галагана в м. Києві, Чернігівський, Переяславський, Харківський колегіуми; Рішельєвський ліцей та ін.), яка гідно продовжується в суверенній, демократичній, правовій Україні. Приватні заклади освіти з 1991 року є невід’ємним складником мережі закладів загальної середньої освіти незалежної України.

За твердженням Жана де Груфа, професора, радника з питань освіти ЮНЕСКО та Єврокомісії, Голови Європейської асоціації освітнього права та політики, експерта діяльності систем освіти більш ніж 40 країн світу, «розвиток приватних шкіл – показник демократизації суспільства і складова забезпечення свободи вибору в країні», а «організаційна роль закону забезпечує підставу для його іншої ролі – створення свободи».

Звертаємося до вас із проханням врахувати наші занепокоєння та пропозиції (додаються) під час підготовки до другого читання та прийняття законопроекту «Про повну загальну середню освіту». У першу чергу, це стосується забезпечення державних гарантій на:

  • здобуття конституційно обов’язкової освіти для кожного учня України незалежно від місця, форми та темпу здобуття освіти;
  • автономію закладів освіти (академічну, кадрову, організаційну, фінансову);  
  • створення умов для розвитку закладів освіти всіх форм власності з боку органів усіх рівнів влади;
  • створення на тлі дерегуляції та демократизації системи освіти системи державного нагляду (контролю) на засадах неупередженості, об’єктивності, довіри та допомоги.

Чинний Закон України «Про освіту» владою країни та громадою освітян був названий «законом можливостей». Сподіваємося, що під час каденції чинного Парламенту вікно можливостей для розвитку освіти буде тільки поширюватися з урахуванням думок та зусиль всіх зацікавлених сторін. За словами Жана де Груфа: «Якщо проект не задовольняє всі сторони, у нього немає шансів на успіх».

З повагою 

Директор ГО «Асоціація приватних закладів освіти м. Києва»
Мовчун О.М.

Додатки:

ОЧІКУВАННЯ приватних закладів загальної середньої освіти від прийняття проекту нового Закону України «Про повну загальну середню освіту» +

Додатки:

  1. Автономія закладу освіти
  2. Принцип «кошти йдуть за учнем»
  3. Державний нагляд (контроль) в системі освіти України і небезпека виведення дії системи освіти з-під дії Закону України «Про державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *